Forum www.leksja.pl Strona Główna


www.leksja.pl
Forum rodziców dzieci z zaburzeniami rozwojowymi.
Odpowiedz do tematu
Metoda Dennisona i Glottodydaktyka - co to takiego?
Ostroscope
Administrator


Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

METODA DENNISONA (tzw. "Gimnastyka Mózgu") - jest to metoda wspomagania procesów uczenia się oraz korygowania dysharmonii rozwojowych u dzieci. Polega na stymulowaniu naturalnych mechanizmów rozwoju poprzez zastosowanie specjalnych ćwiczeń ruchowych. Wspomagają one synchronizację pracy obu półkul mózgowych oraz poprawiają szybkość reakcji na bodźce zmysłowe, koncentrację uwagi, umiejętności komunikacyjne oraz organizację działania, uczenie się i zapamiętywanie.

Gimnastykę Mózgu stosuje się w profilaktyce i terapii:
- trudności w nauce,
- dysleksji, dysgrafii,
- problemów z koncentracją uwagi i z pamięcią
- nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD)


GLOTTODYDAKTYKA - jest to nowoczesny program szeroko pojętego wychowania językowego opracowany przez prof. B. Rocławskiego. Nauka czytania i pisania stanowi w jego ujęciu element językowej edukacji dziecka i jest naturalnym efektem działań przygotowujących, które mogą być podjęte już w stosunku do bardzo małych dzieci. Zastosowanie nowoczesnych metod zgodnie z założeniami pedagogiki postpiagetowskiej pozwala dzieciom przygotowywać się do podjęcia nauki czytania i pisania tak długo, jak wymaga tego psychika i organizm każdego indywidualnego dziecka. Sama nauka trwa wówczas krótko i umiejętności czytania i pisania szybciej się automatyzują.
Glottodydaktyka stosowana jest z powodzeniem w wielu publicznych i niepublicznych przedszkolach i szkołach na terenie Polski. Wykorzystuje się ją również w pracy z dziećmi z dysleksją, dysgrafią i dysortografią ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceum, a także w nauce czytania i pisania dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Metoda Dennisona i Glottodydaktyka - co to takiego?
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu